Tanrılarla Birlikte: İki Dünya (Along With the Gods: The Two Worlds) (2017)


Ja Hong çok çalışkan bir itfaiye memurudur. Hayatını insanları ve hayvanları kurtarmaya adamıştır. Ancak son görevinde bir sorunla karşılaşır. Bir binadaki yangından bir kız çocuğunu kurtarırken ölür. Öldüğünde onu bekleyen iki adet gardiyan vardır. Bu gardiyanlar öbür tarafa geçişte Ja Hong’ a yardım edecektir. Aynı zamanda inançlarına göre 49 günde yedi tane tanrıdan başarıyla geçerse reankarne olacaktır. Üçüncü gardiyan insanları oldukça seven biridir. Bu anlamda Ja Hong’a yardım ederler. Fakat bu erdem timsalinin tanrılardan geçişi o kadar da kolay olmayacaktır. Ja Hong’un hayatında bilinmeyen pek çok taraf vardır.

Kore yapımı film tüm görselleriyle oldukça başarılıdır demek yanlış olmaz. Öyle ki yaratılan mekanlar fantastik filmler içerisinde oldukça başarılı bir öteki dünya profili çizmiştir. Yer yer duygulandığımız yer yer aksiyon filmleri kulvarında da kendine yer edinen film yeni çıkan filmler içerisinde hemen göze çarpan bir yapım. Bunun yanı sıra Kore’nin tanıdık yüzlerini kadroda görmek mümkün. Daha önce ses getiren Kore yapımı bir film olan My Sassy Girl ile ününe ün katan oyuncu Cha-Tae Hyun bu yapımda da başrolde.

Bu yapımda yaratılan yeni evrende karşımıza yedi farklı tanrı çıkıyor. Tüm bu tanrıların özellikleri Kore’li geleneksel inançlardan beslenerek yaratılmıştır. Bu özelliğiyle de ekstra ilgi çekici hale gelen yapımda, tembellik, şiddet, cinayet, ebeveyne davranış, yalan, ihanet tanrıları bulunmakta. Yedinci tanrının kim olduğunu merak ediyorsanız filmi izleyin. İyi seyirler.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir